вул. Горького, 4, смт Маневичі, 44600, тел/факс. (03376) 2-12-88, е-mail: manosvita@ukr.net

Робота з документами


 Scribus - програма з відкритим кодом для комп'ютерної верстки (DTP). Існують версії для Linux, Unix, Mac OS X, OS/2 і Windows.

Позиціонується як відкрита та безкоштовна альтернатива Adobe PageMaker, Quark XPress та Adobe InDesign.

Розповсюджується на умовах GNU General Public License.

Scribus може використовуватися для створення макету сторінок та підготовки файлів для друку. Також Scribus може створювати PDF файли і форми.

Scribus підтримує основні типи текстових та графічних файлів, схему кольорів CMYK, профілі кольорів ICC.

Можливості друку реалізовані вбудованим драйвером PostScript з повною підтримкою PostScript рівня 2 та неповною рівня 3, а також можливістю використання шрифтів формату TrueType, Type 1 та OpenType.
  
Домашня сторінка
Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Scribus


OpenOffice.org  - офісний пакет із відкритими вихідними кодами. Наявний для багатьох різних платформ: Microsoft Windows, Unix систем Solaris, Linux і Mac OS X. В основному сумісний із Microsoft Office. Використовує стандартний відкритий формат документів OpenDocument.

OpenOffice.org базується на пакеті StarOffice, що був куплений Sun Microsystems у серпні 1999. Вихідні коди пакету були відкриті у липні 2000, з метою зламати домінування на ринку Microsoft Office, надавши недорогу, високоякісну і відкриту альтернативу. Вихідні коди доступні під двома різними ліцензіями: LGPL і SISSL (із версії 2.0 лише під LGPL).

Звичайно називається «OpenOffice», але через проблему із торговим знаком, коректною назвою є «OpenOffice.org».

Хоча Microsoft Office утримує 95% ринку, OpenOffice.org і StarOffice станом на 2004 рік мають 14% ринку великих корпорацій. Із сайту OpenOffice.org пакет було завантажено 61 мільйон разів.

Домашня сторінка
Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/OpenOffice.org