вул. Горького, 4, смт Маневичі, 44600, тел/факс. (03376) 2-12-88, е-mail: manosvita@ukr.net

Графічні пакети

 The GNU Image Manipulation Program або The GIMP - растровий графічний редактор, із деякою підтримкою векторної графіки. Проект розпочали 1995 року Spencer Kimball і Peter Mattis як навчальний проект в Берклі. В 1997, після закінчення університету GIMP став частиною проекту GNU. Програма підтимується та розвивається товариством добровольців, ліцензована за умовами GNU General Public License.

GIMP використовюється для створення та обробки цифрової графіки, а також фотографій, наприклад для створення графіки та логотипів, зміни розміру фотографій, маніпуляцій з кольорами зображення, комбінування зображень з використанням шарів, видалення елементів зображення, конвертації між різними типами графічних файлів.
Символом GIMP є койот Вілбер (Wilber).

GIMP часто використовується як безкоштовна альтернатива Adobe Photoshop, що є домінуючою програмою в сфері растрової графіки.

Домашня сторінка: http://www.gimp.org/windows/
Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/GIMP
уроки Gimp: http://nixland.org/gimp


 Inkscape вільний редактор векторної графіки з можливостями подібними до Illustrator, Freehand, CorelDraw, або Xara Xtreme. Програма ліцензована за умовами GNU General Public License. Використовує бібліотеку GTK+ та gtkmm, яка має бути у програмі єдиним способом комунікації з графічним інтерфейсом.

Inkscape започаткований у 2003, як відгалудження Sodipodi. У даний час можливості Inkscape значно кращі ніж у його прототипу, поміж іншим дозволяє створення написів вздовж лінії, виправлено функцію експорту до даних інших форматів EPS (Encapsulated PostScript), PS (PostScript), EPSI (Encapsulated PostScript Interchange), AI (Adobe Illustrator), SVG, POV (POV-Ray, сплайни), SVGZ (стиснений SVG), додано можливість векторизації (трасування) малюнків за допомогою додатка (plug-in). Перероблено таокож інтерфейс навподіб растрового редактора GIMP - інтегровану панель інструментів та поле малювання. Програма містить простий редактор коду XML, що уможливлює доступ, зокрема, до заблокованих об'єктів.

Домашня сторінка: http://www.inkscape.org/
Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Inkscape