вул. Горького, 4, смт Маневичі, 44600, тел/факс. (03376) 2-12-88, е-mail: manosvita@ukr.net

Остаплюк Лідія Олександрівна

Остаплюк Лідія Олександрівна – вчитель початкових класів, вчитель-методист НВК «Колківська ЗОШ І-ІІІ ст.. – ліцей»

 

Суть і зміст досвіду

 

Співпраця вчителя й учнів на уроках у початкових класах

                                     

Навчання як і виховання - доброзичлива, творча взаємодія вчителя й учня. Це діалог двох рівних партнерів, відсутність страху, розкутість, радість спілкування. Повага до особистості, почуття жалю, розуміння болю іншої людини є тим шлагбаумом, який не дасть піднести на неї руку ні в моральному, ні в фізичному розумінні.

Щоб на уроці виникло співробітництво, діти мають чітко усвідомлювати мету навчальної діяльності. Лише тоді її зміст набуває для них особистісного значення. Тому так важливо, щоб і найменші школярі приймали мету, яку намітив учитель, як власну.

Співпрацюючи з учнями, Остаплюк Л.О. керує характером взаємовідносин у класі. Розпочинаючи вивчення якоїсь теми, виявляє рівень знань, життєвого досвіду дітей і спирається на нього при поясненні нового матеріалу, залучає до роздумів, обговорення, дискусії тощо. Разом з новими знаннями учні набувають уміння застосовувати їх за різних умов, тобто опановують способи розумової та практичної діяльності.

Отже, співпраця вчителя та учнів у початковій школі, вважає Остаплюк Л.О., - це крок до реальної гуманізації і демократизації національної освіти сьогодні, а значить - завтра усього суспільства.

 

Форми поширення досвіду

·                   

Участь в районному конкурсі «Творчі сходинки педагогів Волині»;

·                  

Участь в районному конкурсі «Вчитель року»;

·                  

Виступи на засіданнях методичних об’єднань;

·                  

Проведення відкритих уроків.

Адреса досвіду: Волинська область Маневицький район, смт. Колки  НВК «Колківська ЗОШ І-ІІІ ст.. – ліцей»


Методист                                                                                                                        Н.У.Кричкевич