вул. Горького, 4, смт Маневичі, 44600, тел/факс. (03376) 2-12-88, е-mail: manosvita@ukr.net

Мохір Єва Олексіївна

                             Мохір Єва Олексіївна вчитель початкових класів,

             спеціаліст вищої категорії, старший вчитель Оконської ЗОШ

                                           

 

                                             Суть і зміст досвіду:

 

              Розвиток пізнавальної активності і самостійності молодших   

                                                школярів

 

           Виховання самостійності молодших школярів у процесі навчання – одна із центральних проблем початкової школи. Від того чи вироблено в них звичку пізнавати невідоме, залежить успіх їхньої самостйної роботи в середніх і старших класах, а надалі і в трудовій діяльності.

           Саме індивідуальний та диференційований підхід допомагає педагогу вже з 1 класу вчити дитину опанувати знання, правильно розподіляти свої сили.

            Сутність досвіду Мохір Є.О. в тому, що міцні знання і навички учні набувають у процесі активної пізнавальної діяльності, важливим здобутком якої є інтерес. Стійкий пізнавальний інтерес формується при поєднанні емоційного, раціонального і ефективного в навчанні. Тому так важливо серйозне заняття зробити для дітей цікавим і захоплюючим. Продуктивним у ровитку творчих здібностей молодших школярів є нестандатні уроки, які вводить в практику своєї роботи педагог.

            Вдало проходять уроки з використанням групових форм роботи  в парах, де поєднуються інноваційні форми з традиційними. Використовує на уроках ігрові прийоми, впроводжує в навчальний процес ситуації з ігровою мотивацією. Індивідуальний підхід до розумових можливостей кожного учня, порозуміння і співпраця створюють високий навчально-виховний потенціал уроків.

            Педагог розвиває пошукову пізнавальну активність і самовтійність учнів, створює такі умови, які б сприяли  навчанню відповідно до рівня розвитку дитини, забезпечували б у процесі навчання дальший розвиток здібностей та інтересяв школярів.

            Форми поширення досвіду:

-        

участь в районному конкурсі «Творчі сходинки педагогів Волині»;

-        

виступи на семінарах, засіданнях методоб‘єднань;

-        

проведення відкритих уроків.

 

Адреса досвіду: Волинська обл., Маневицький район, с. Оконськ, Оконська ЗОШ.