вул. Горького, 4, смт Маневичі, 44600, тел/факс. (03376) 2-12-88, е-mail: manosvita@ukr.net

Калуш Любов Олексіївна

Калуш Любов Олексіївна – вчитель початкових класів,

спеціаліст  вищої категорії, старший вчитель

НВК «Колківська ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей»

 

Суть і зміст досвіду:

Розвиток творчих здібностей в гуманістично - особистісному

підході до дітей

 

Сьогодні в нашому суспільстві виникла нагальна потреба в творчих, діяльних і обдарованих, інтелектуально й духовно розвинених громадян.

Розвивати творчі здібності Любов Олексіївна починає у школяриків вже з першого класу, враховуючи наявні нахили дитини, створює в класі творчу атмосферу, заохочує дітей до пізнання, з кожним роком ускладнюючи завдання.

Вчитель пам’ятає, що дитина з високим розвитком інтелекту і творчими нахилами потребує не тільки відповідного розумового навантаження, а й своєчасного мудрого керівництва. Для розвитку творчих здібностей, інтелектуального потенціалу Калуш Л.О. ефективно використовує в роботі проблемні, дослідницькі, пошукові методи навчання і запроваджує досвід академіка М.О.Амонашвілі.

Спираючись на принципи гуманної педагогіки вчитель будує відносини співпраці з дитиною, формує у школярів почуття обов’язку й відповідальності, турботи і жалю, совісті і сором’язливості, щирості і поваги, вчить відчувати і розуміти серцем, думати про добро і зло в житті людей.

Найбільше задоволення Любов Олексіївна отримує від проведення «Уроків доброти», матеріали яких систематизувала в збірочках «Людина починається з добра», «Ви чуєте, як кличуть дзвони», «Колосочок дитинства», «Всім серцем до мами горнуся». В основі цих збірочок є творчі роботи школярів: їх роздуми про життя, спогади про пережите, цікаві малюнки.

            Форми поширення досвіду:

         - участь у районному та обласному конкурсі «Творчі сходинки педагогів Волині»;

         - веде методоб’єднання вчителів 3-4 кл.;

         - проводить відкриті уроки, засідання методоб’єднань;

         - виступає на семінарах, батьківських зборах.

Адреса досвіду: Волинська обл., Маневицький р-н, НВК "Колківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей"

 

 

 

                   Методист                                         Деркач Л.В.